Wystawa „Odcienie Szarości” Kraków

Dziennik Polski 23 października 2002 cytat z artykułu

Szare odcienie Krakowa

Mówię o nim - „krymski książę” - ponieważ wygląda i zachowuje się w taki charakterystyczny, dystyngowany sposób. Poza tym ma fantazję oraz upór – te cechy pozwalają mu wierzyć w siebie i nie bać się trudności – zwierza się Lidia Żukowska -  znana krakowska poetka i wspołwłaściciel galerii Kocioł Artystyczny. Według niej, to właśnie twardy charakter przywiódł do Krakowa rosyjskiego artystę Władimira Nikolina.

Jego ojciec i dziadek zajmowali się pisaniem ikon – tak bowiem prawidłowo określa się tworzenie ikony – nie malowanie, lecz pisanie. Władimir poszedł rodzinnymi śladami i sam również zajmuje się m.in. ikonami – pisze je na zamówienia do świątyń i klasztorów, a także dla prywatnych kolekjonerów.

Zafascynowany Rosją Centralną, Nikolin odbył w tamte rejony wiele podróży, których plonem są cykle akwareli : '' Zapomniane cerkwie Rosji '' oraz '' Klasztor w ruinach''. Interesował się także i wędrował po wybrzeżu Bałtyku – w Rydze zorganizował jedną ze swoich licznych wystaw. Prace prezentował także w Moskwie, we Lwowie i na Krymie.

Władimir Nikolin związany jest z Krakowem od wielu lat. Z tej okazji na wystawie zaprazentował swój Kraków – miasto o różnych odcieniach szarosci.

(SIE)

viagra