Mario-Club, Mikołów

W 2005 roku w Mikołowie została zakończona inwestycja jednego z największych w Polsce klubów bilardowych – Mario Club. Wnętrze lokalu o łącznej powierzchni ok 1000 m2, gdzie postawiono 21 stołów dla poola, oraz 2 olbrzymie stoły snookerowe, miało stać się miejscem najważniejszych rozgrywek bilardowych w kraju.

Aby jeszcze bardziej podnieść wartość inwestycji oraz podkreślić indywidualność nowego klubu, mając jednocześnie na uwadze elitarność powstającego obiektu, postanowiono stworzyć nietypowe wnętrze. W tym celu zaproszono artystę-plastyka, który pracując w zespole z głównym architektem oraz inwestorem zaproponował wkomponowanie dzieła sztuki w całość projektu tak, by stało się ono najważniejszym punktem wystroju całego wnętrza. Aby osiągnąć  zamierzony efekt powstał fresk przedstawiający bilardzistów w trakcie gry, nawiązujący swoją tematyką bezpośrednio do charakteru miejsca.

Monotonność symetrii stołów oraz geometrii ścian została rozbita ekspresyjnym freskiem o wymiarach 4x12m. Wprowadzono żywe kolory oraz wyraziste formy na całej długości ścian, które tworzą ciekawy kontekst dla odbywających się w klubie turniejów wprowadzając jednocześnie nieco odrealnioną atmosferę. Sięgnięto po awangardowe, momentami abstrakcyjne kształty nawiązujące do murali meksykańskich monumentalistów, które pozwoliły na dopasowanie charakteru malowidła do nowoczesnej estetyki klubu.  Znalazło to swoje odzwierciedlenie w wypowiedzi jednego z klientów klubu: „Nigdy nie przypuszczałem, że bilard jest tak dynamiczną grą”.

Jaskrawe wrażenie, jakie pozostawia po sobie wnętrze stworzone zostało poprzez cały cykl prac autorskich wykonanych dla lokalu: centralny fresk  współgra z  pięcioma różnymi portretami mistrza świata w trikach bilardowych B. Wołkowskiego oraz 8-metrowym malowidłem przedstawiającym mistrzów świata w snookerze : M.Williamsa, D. Henry oraz J. Whita. Prace nad artystyczną aranżacją wnętrza sali snookerowej zostały całkowicie zakończone w 2006 roku.